Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dobór sztuczny a ewolucja
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Genesis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Pią 22:36, 31 Mar 2006    Temat postu: dobór sztuczny a ewolucja

Dotyczy, rzecz jasna maynarda, (wobec chwilowej niedyspozycji ateisty.pl)
Pytanie pozostało bez odpowiedz, więc je ponawiam. Otóż ja dyletant nie rozumiem pewnej bardzo prostej sprawy.

Skoro sfinie (i inne pomidory) swoje istnienie zawdzięczają celowej ingerencji w dobór, to dlaczego tak nachalnie wyklucza się możliwość celowej ingerencji w dobór gdzieś tam w przeszlości. Wykluczenie dogmatyczne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pią 23:00, 31 Mar 2006    Temat postu: Re: dobór sztuczny a ewolucja

Xenotym napisał:
Dotyczy, rzecz jasna maynarda, (wobec chwilowej niedyspozycji ateisty.pl)
Pytanie pozostało bez odpowiedz, więc je ponawiam. Otóż ja dyletant nie rozumiem pewnej bardzo prostej sprawy.

Skoro sfinie (i inne pomidory) swoje istnienie zawdzięczają celowej ingerencji w dobór, to dlaczego tak nachalnie wyklucza się możliwość celowej ingerencji w dobór gdzieś tam w przeszlości. Wykluczenie dogmatyczne?



Odpowiedzialem Ci na ateiscie.pl. Kolejny raz z rzedu. Dzisiaj dostalem cynk ,ze za miesiac wszystko ruszy i wowczas sobie poczytasz. No coz kto pozno przychodzi sam sobie szkodzi.

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rambo 8




Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: -----------

PostWysłany: Sob 15:36, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Cytat:
Skoro sfinie (i inne pomidory) swoje istnienie zawdzięczają celowej ingerencji w dobór, to dlaczego tak nachalnie wyklucza się możliwość celowej ingerencji w dobór gdzieś tam w przeszlości.


A ja mam takie pytanko : skoro uważasz, że Bóg stworzył człowieka, to kto stworzył Boga???
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:33, 01 Kwi 2006    Temat postu:

A dlaczego jest raczej coś niż nic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Sob 17:46, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Oless napisał:
A dlaczego jest raczej coś niż nic?


A co to ma wspolnego z doborem sztucznym?
Jak juz przy doborze sztucznym to szukaj tutaj odpowiedzi na pytanie jakie Ci zadalem na pl.sci.biologia. To takie zyczliwe wskazanie drogi :D .

[link widoczny dla zalogowanych]


pzdr.
PS:Biologowie z psb chyba Cie, oglednie mowiac, zignorowali :D .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:59, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Cytat:
A co to ma wspolnego z doborem sztucznym?

To była odpowiedź na post jeden wyżej.
Nie pajacuj ;P

Cytat:
PS:Biologowie z psb chyba Cie, oglednie mowiac, zignorowali.


Może za dużo tam studentów, a za mało ludzi na co dzień zajmujących się genetyką , byc może z innych powodów , można tak w nieskończoność..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Sob 19:36, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Oless napisał:
Cytat:
A co to ma wspolnego z doborem sztucznym?

To była odpowiedź na post jeden wyżej.
Nie pajacuj ;P

Cytat:
PS:Biologowie z psb chyba Cie, oglednie mowiac, zignorowali.


Może za dużo tam studentów, a za mało ludzi na co dzień zajmujących się genetyką , byc może z innych powodów , można tak w nieskończoność..


Moge sie zalozyc ,ze nie napiszesz im o tym osobiscie. Ze swojej strony zapewniam ,ze na pl.sci.biologia bywa regularnie przynajmniej dwoch doktorow w dziedzinie biologii molekularnej: dr. Lech Trzeciak i dr. Pawel Golik.
I to nie byle jakich doktorow!

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Teraz widzisz przed kim zrobiles z sibie idiote?
No i co mi teraz powiesz pajacyku?


pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Sob 21:09, 01 Kwi 2006    Temat postu:

maynard napisał:
dr. Lech Trzeciak i dr. Pawel Golik

To są amerykańscy uczeni? Maynardzie, z lekka cię kopromituje, jako członka społeczności akademickiej, ta kropka po "dr". No chyba,ze to rzeczywiście amerykanie, ale wtedy powinno byc "Dr.". Nie odmówiłem sobie tej przyjemności, bo nikt w takim stopniu jak Ty nie wyzywa forumowiczów od idiotów i nieuków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Sob 21:21, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Przypominam temat wątku
Skoro sfinie (i inne pomidory) swoje istnienie zawdzięczają celowej ingerencji w dobór, to dlaczego tak nachalnie wyklucza się możliwość celowej ingerencji w dobór gdzieś tam w przeszlości. Wykluczenie dogmatyczne?
i cytuje odpowiedż maynarda z ateisty.pl do forumowicza Pilastera
maynard napisał:
I zrozum , ze dobor sztuczny nie bazuje na zmianach neodarwinowskich tylko na ZMIANACH W WYSTEPOWANIU ALLELI!!!
I nie ma to nic wspolnego z inteligentym powstawaniem genow, poniewaz frekwencje zdobywaja geny recesywne, czyli JUZ WCZESNIEJ ISTNIEJACE ALE NIE ULEGAJACE EKSPRESJI!
Allele owe-o czym swiadcza porownania molekularne pozwalajace przesledzic ich ewolucyjne pochodzenie-POWSTALY NA DRODZE NEODARWINOWSKIEJ EWOLUCJI

Ja się inteligentnej ingerencji w powstawanie nowych genów nie domagałem.. ale skoro juz, to jak to jest z tym wysyceniem genów odpowiedzialnych za daną cechę co stopuje ewolucję oraz mutacjami roślin wywołanymi napromieniowaniem roślin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 21:31, 01 Kwi 2006    Temat postu:

maynard napisał:

Teraz widzisz przed kim zrobiles z sibie idiote?
No i co mi teraz powiesz pajacyku?

Ponieważ już zauważyłem że masz notoryczny problem z czytaniem tekstu ze zrozumieniem (jeden przykład z wielu: pisałem że powodów może być niekończenie wiele itp.)
to już nawet nie bedę korygował Twoich dywagacji.

Natomiast jedna sprawa.
Albo zmienisz ton wypowiedzi i zaczniesz trzymać najbardziej podstawowe zasady kultury osobistej obowiązujące wszystkich albo będziesz przeze mnie ignorowany z podkreśleniem fragmentu gdzie przekraczasz granicę rozsądku.
Rozumiem że możesz mieć pewien styl zachowania ale są bariery których przekraczać nie wolno.
Tak więc proponuję żebyś przystopował.
Niepotrzebnie robisz jełopowate wrażenie.

Jeśli uczestnictwo na forum wywołuje u Ciebie tak niekontrolowane emocje to pomaga napar z rumianku, liczenie do dziesięciu , zimne okłady ..
Jeden znajomy z innego forum poleca również dla podobnych typów piosenkę antydepresyjną:

Jak dobrze być barankiem
i wstawać sobie rankiem,
i biegać na polankę,
i śpiewać sobie tak:
be be be, kopytka niosą mnie,
be be be, kopytka niosą mnie.


Życząc Ci szybkiego powrotu do zdrowia i równowagi psychicznej
Pozdrawiam :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Sob 22:32, 01 Kwi 2006    Temat postu:

do Oless-

Obiecalem Ci ,ze dostaniesz po tej swojej pyskatej gebie i dostales, a teraz........

Cytat:
Natomiast jedna sprawa.
Albo zmienisz ton wypowiedzi i zaczniesz trzymać najbardziej podstawowe zasady kultury osobistej obowiązujące wszystkich albo będziesz przeze mnie ignorowany


.......o niczym innym nie marze :D .


Kajfaszowy argument


pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:39, 01 Kwi 2006    Temat postu:

Oless, to i tobie wypadnie wypisac liste taka, jaka wypisze pewno Drizzt (patrz #10580) :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie 1:02, 02 Kwi 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Oless, to i tobie wypadnie wypisac liste taka, jaka wypisze pewno Drizzt (patrz #10580) :D


No, niech wypisze i wysle na pl.sci.biologia :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :brawo: : :brawo: D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :brawo: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Albo tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych]

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

pzdr.


Ostatnio zmieniony przez maynard dnia Nie 4:12, 02 Kwi 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie 1:10, 02 Kwi 2006    Temat postu:

Xenotym napisał:
Przypominam temat wątku
Skoro sfinie (i inne pomidory) swoje istnienie zawdzięczają celowej ingerencji w dobór, to dlaczego tak nachalnie wyklucza się możliwość celowej ingerencji w dobór gdzieś tam w przeszlości. Wykluczenie dogmatyczne?
i cytuje odpowiedż maynarda z ateisty.pl do forumowicza Pilastera
maynard napisał:
I zrozum , ze dobor sztuczny nie bazuje na zmianach neodarwinowskich tylko na ZMIANACH W WYSTEPOWANIU ALLELI!!!
I nie ma to nic wspolnego z inteligentym powstawaniem genow, poniewaz frekwencje zdobywaja geny recesywne, czyli JUZ WCZESNIEJ ISTNIEJACE ALE NIE ULEGAJACE EKSPRESJI!
Allele owe-o czym swiadcza porownania molekularne pozwalajace przesledzic ich ewolucyjne pochodzenie-POWSTALY NA DRODZE NEODARWINOWSKIEJ EWOLUCJI

Ja się inteligentnej ingerencji w powstawanie nowych genów nie domagałem.. ale skoro juz, to jak to jest z tym wysyceniem genów odpowiedzialnych za daną cechę co stopuje ewolucję oraz mutacjami roślin wywołanymi napromieniowaniem roślin.


Nie wiem co to takiego wysycenie genow. Jesli idzie o mutacje indukowane to co konkretnie chcesz wiedziec?
Jesli uwazasz ,ze selekcja naturalna moze byc wywolywana reka Boga to OK. Tylko wowczas musisz uznac ,ze jak male dziecko topi sie w rzece, babicia wpada pod samochod, Hindusa zjada tygrys, czy kasi kobra, jak mala dziewczynka umrze na hemofilie,albo raka, planetoida spada na ziemie i wybija 95% falny i flory to wszytkie te czynniki selekcyjne sa autorstwa dobrotliwego Stworcy :D .

Jego zdrowie i Twoje rowniez :pidu:

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 6:41, 02 Kwi 2006    Temat postu:

Xenotym napisał:
Przypominam temat wątku
Skoro sfinie (i inne pomidory) swoje istnienie zawdzięczają celowej ingerencji w dobór, to dlaczego tak nachalnie wyklucza się możliwość celowej ingerencji w dobór gdzieś tam w przeszlości. Wykluczenie dogmatyczne?
i cytuje odpowiedż maynarda z ateisty.pl do forumowicza Pilastera
maynard napisał:
I zrozum , ze dobor sztuczny nie bazuje na zmianach neodarwinowskich tylko na ZMIANACH W WYSTEPOWANIU ALLELI!!!


no właśnie!

a co właściwie stoi na przeszkodzie, żeby były to zmiany neodarwinowskie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Pon 0:09, 03 Kwi 2006    Temat postu:

Po regulaminowym ostrzezeniu i wobec braku reakcji autora, odpowiedz maynarda na list motka zostala uwieziona na mocy §1.5 Regulaminu (same obelgi bez tresci merytorycznej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon 9:35, 03 Kwi 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Po regulaminowym ostrzezeniu i wobec braku reakcji autora, odpowiedz maynarda na list motka zostala uwieziona na mocy §1.5 Regulaminu (same obelgi bez tresci merytorycznej)


Zapomnial Wuj xenotyma wsadzic tam razem z moim postem :D .XENOTYM DAWNO TEMU DOSTAL ODPOWIEDZI NA SWOJE NAIWNE PYTANIA I MAYNARD NIE MA ZAMIARU KOJENY RAZ Z RZEDU ZDZIERAC KLAWIATURY TLUMACZAC PROSTE SPRAWY KOMUS CZYJE ZDOLNOSCI PERCEPCYJNE NIE POZWALAJA NA OGARNIECIE TEGO CO SIE DO NIEGO PISZE!

[link widoczny dla zalogowanych]

Argumen:Osla i pawiania struga.
Argumen:Obracania kota ogonem

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Pon 14:10, 03 Kwi 2006    Temat postu:

W zasadzie maynard rozwiał moje watpliwosi odpowiadajac Pilasterowi
maynard do pilastera na ateiście.pl napisał:
Ja nigdy nie twierdzilem ,ze efekty dzialania dobou naturalnego i sztucznego daja rozroznialne efekty.

No i o to szło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon 19:40, 03 Kwi 2006    Temat postu:

Xenotym napisał:
W zasadzie maynard rozwiał moje watpliwosi odpowiadajac Pilasterowi
maynard do pilastera na ateiście.pl napisał:
Ja nigdy nie twierdzilem ,ze efekty dzialania dobou naturalnego i sztucznego daja rozroznialne efekty.

No i o to szło.


Szczerze mowiac mile mnie zaskoczyles, czego nie moge powiedziec o tym klamcy i manipulatorze pilasterze.
Rada na koniec: zanim zaczniesz o cos pytac dokladnie sie zastanow nad forma pytania, a kazdy zyczliwy czlowiek chetnie Ci odpowie.

Niemniej nalezy Ci sie uszczegolowienie:
Oczywiscie moja odpowiedz ma moc w kontekscie waszego pytania o to, czy badajac wspolczesne organizmy da sie ustalic, czy ich powstanie bylo efektem dzialania doboru sztucznego-powodowanego czynnikiem inteligentnym-czy naturalnym. Takiego rozeznania sie przeprowadzic nie da! Takie zalozenia sa ontologiczne. Przeciwne zalozenia nie sa jednak ontologiczne, poniewaz ewolucje, przy udziale naturalnej selekcji, niejednokrotnie obserwujemy w akcji. Czesciej idzie o dryf genetyczny ,rzadziej o zmiany neodarwinowskie na ktore sa potrzebne dluzsze okresy czasu.

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Pon 22:36, 03 Kwi 2006    Temat postu:

Maynard napisał:
Takiego rozeznania sie przeprowadzic nie da!

I tę niepewność interpretacyjną powinny naukowe media kompromisowo unaocznić nienaukowemu czytelnikowi, żeby zakończyć ten idiotyczny spór. Nie jestem biologiem (choć niewiele brakowało bym podjął takie studia). Nie chce mi się wgryzać w niuanse biologicznych metod badawczych (podobnie jak pewnie Tobie nie chciałoby się wyuczać systematyki związków organicznych, czy systematyki minerałów).
Metodologicznie jednak Człowiek, jako twór rozumny i obdarzony zdolnością podejmowania celowych decyzji powinien chyba chyba uwzględnić możliwość istnienia celowych działań także poza zasięgiem jego działalności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon 23:06, 03 Kwi 2006    Temat postu:

do xenotym-

Cytat:
Człowiek, jako twór rozumny i obdarzony zdolnością podejmowania celowych decyzji powinien chyba chyba uwzględnić możliwość istnienia celowych działań także poza zasięgiem jego działalności.


Ale nie ma takiej potrzeby. Nie ma najmniejszej przeslanki zeby stawiac takie zalozenie! Naturalna selekcje obserwuje sie w akcji, wiec po co odwolywac sie do sil inteligentnych, czy nadprzyrodzonych, jesli idzie o ewolucje, ktora zaszla tysiace i miliony lat temu? To tak jakby zakladac, iz przodkowie wspolczesnych sloni, mimo ,ze widzimy jak sie rodza wspolczesne, rodzily sie w nadprzyrodzony sposob :D . Takie praktyki pokazalyby tylko ,ze ludzkosc nie potrafi korzystac z doswiadczenia i wyciagac logicznych wnioskow, a nie udowodnilo boska ingerencje.

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 11:21, 04 Kwi 2006    Temat postu:

maynard napisał:
Nie ma najmniejszej przeslanki zeby stawiac takie zalozenie! Naturalna selekcje obserwuje sie w akcji, wiec po co odwolywac sie do sil inteligentnych, czy nadprzyrodzonych, jesli idzie o ewolucje, ktora zaszla tysiace i miliony lat temu?


na wypadek, gdyby transformacje gatunkowe miały charkter celowy i planowy oraz skokowy, których to cech nijak przypisać działaniu dodboru naturalnego nie sposób



Działanie doboru naturalnego jest oczywistością (wręcz tautologią), natomiast wielce wątpliwe, że ten mechanizm może prowadzić do ewolucyjnych transformacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Śro 21:59, 05 Kwi 2006    Temat postu:

maynard napisał:
Ale nie ma takiej potrzeby. Nie ma najmniejszej przeslanki zeby stawiac takie zalozenie! Naturalna selekcje obserwuje sie w akcji


Jak to nie ma, przecież sztuczną selekcję też obserwuje się w akcji.

BTW - znasz jakiś sensowny link gdzie są galerie zdjęć STM chromosomów. Chętnie bym sobie to pooglądał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 23:31, 05 Kwi 2006    Temat postu:

Xenotym napisał:
maynard napisał:
Ale nie ma takiej potrzeby. Nie ma najmniejszej przeslanki zeby stawiac takie zalozenie! Naturalna selekcje obserwuje sie w akcji


Jak to nie ma, przecież sztuczną selekcję też obserwuje się w akcji. .


A w naturze inna niz naturana obserwujesz? No chyba ,ze jestes mniemania iz jak samochod potraci babcie w drodze do kosciola to fakt ten stanowi przyklad Boskiej selekcji :D .

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xenotym




Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Silesia

PostWysłany: Czw 17:46, 06 Kwi 2006    Temat postu:

Naturę stanowi także człowiek i jego wpływ na dobór.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Genesis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin