Mirosław Galczak |
Wysłany: Sob 16:45, 03 Gru 2016 Temat postu: Moje przemyślenia |
|
„PRAWDA JEST JEDDNAKA ZARÓWNO WŚRÓD GREKÓW JAK I BARBARZYŃCÓW” 1
(Platon . ok. 427 – 347p.n.e. filozof grecki)
Witam serdecznie moje Przyjaciółki i Przyjaciół, czytelników tego Blogu. Większość z Państwa jest ze mną w stałym kontakcie i doskonale wie, że ta dość długa przerwa w pisaniu bloga nie nastąpiła z lenistwa i braku przemyśleń.
Macie Państwo rację, że nie wolno nikomu być obojętnym wobec pogarszającej się z dnia na dzień sytuacji zarówno w naszym Kraju jak i na swiecie.
Nie możemy stanąć w sytuacji pastora ewangelickiego w III Rzeszy, który na ścianie więzienia napisał, że:
„Kiedy przyszli po Żydów nie protestowałem.. Nie byłem przecież żydem.
Kiedy przyszli po komunistów nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistom.
Kiedy przyszli po związkowców nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie. Nikogo już nie było kto mógłby zaprotestować.
Francuski myśliciel społeczny, prawnik i pisarz polityczny (1689 – 1755 Monteskiusz stwierdził, że:
„NAJWIĘKSZYM ZŁEM, NA KTÓRY CIERPI ŚWIAT, JEST NIE SIŁA ZŁYCH , LECZ SŁABOŚĆ DOBRYCH”.
(Przepraszam, że swoje poglądy będę wspierał różnymi sentencjami i nauka zwaną filozofią,
Wstęp ten wynika to z powołania przez ministra Błaszaka w Komendzie Policji biura do kontroli komputerów. Z całym szacunkiem dla służących tam policjantów nie muszą oni znać tych sentencji jak i filozofii. Dotyczy to również pracowników IPN)
Wszystkie podawane prze zemnie sentencje i uzasadnienia mają znaczenie na przykład określenie w sentencji Platona „barbarzyńca” oznacza człowieka dzikiego, pierwotnego, niecywilizowanego, okrutnego, o prymitywnych odruchach..
Będę również używał terminu „zły”. To określenie ma już znaczenie filozoficzne Manichejczycy twierdzili, że istnieje królestwo swiatła-dobra, oraz królestwo ciemności czyli zła. Królestwa te walczą ze sobą o panowanie zarówno nad światem jak i człowiekiem.
Używamy też określenia „zły człowiek”. To określenie należy już do sfery psychologicznej
Zło jest to, co postrzegane jako źródło bodźców niepożądanych , niebezpiecznych pobudzających negatywne stany emocjonalne.
Powyższym tekstem rozpoczynam dla Was moi drodzy cykl nowych mych przemyśleń. Do tej pory nie mieliśmy możliwości ewentualnej dyskusji lub uzupełnienia przez Was treści zamieszczonego tekstu.
Proponuje Wam wejście na pierwszy tekst mego blokowiska z dnia 15 sierpnia 2013 roku jak to było naprawdę z wojną polsko – bolszewicką
w 1920 roku. Po przeczytaniu proszę wrócić do aktualnego tekstu u dołu są dwie dyspozycje: „nowy tekst „ i „odpowiedź”. Po naciśnięciu tej dyspozycji otworzy się okienko korespondencyjne.
Jutro lub pojutrze wpiszę nowy jak najbardziej aktualny tekst dotyczący "wrednej" polityki Anglii w stosunku do Polski. |
|