Autor Wiadomość
krowa
PostWysłany: Czw 22:59, 05 Maj 2011    Temat postu:

wykasowano
Barah/konto usunięte
PostWysłany: Śro 14:08, 04 Maj 2011    Temat postu:

Ile masz tych umysłów, świadomości, luster? Który jest twój, a który nie twój? Którym jesteś? Który jest prawdziwy, a który iluzją?
Kori
PostWysłany: Śro 11:44, 04 Maj 2011    Temat postu:

umysł obserwuje umysł obserwujący umysł....:)
albo
świadomść obserwuje świadomość obserwującą świadomość...

co się dzieje jak pusta świadomość patrzy na pustą świadomość? To samo, co jak lustro postawione równolegle do drugiego lustra, jak np. w w wagonach pkp.

robi się efekt nieskończoności, w przypadku luster, dla każdego co najmniej w sferze wizualnej.
Barah/konto usunięte
PostWysłany: Wto 8:31, 03 Maj 2011    Temat postu:

Jak już tak wygodnie wam dyskutować o obserwowaniu i dystansowaniu się do swojego umysłu i do samego siebie, to pozwolę sobie zadać pytanie. Kto obserwuje, obserwującego umysł? No bo ktoś musi, skoro o tym piszecie. Dalej, kto obserwuje, obserwującego, który obserwuje obserwującego? itd.

Zabawa, iluzorycznymi konceptami...
Kori
PostWysłany: Wto 0:17, 03 Maj 2011    Temat postu:

KROWA, JAKI JEST DYSTANS FILOZOFA, KTÓRY JEST W UMYŚLE, DO SAMEGO SIEBIE, CZYLI DO UMYSŁU?

JAKI JEST DYSTANS DO SAMOOBSERWACJI,
DO ŚWIADOMOŚCI BODŹCÓW?

Cytat:
Dystans do komórek rakowych pod mikroskopem - ok. 40cm w przestrzeni i załóżmy 0,1 sek upływu czasu na dobiegnięcie obrazu do głowy.


ALE O DYSTANSOWANIU SIĘ DO I ISTNIENIU K.RAKOWYCH MOŻESZ MÓWIĆ DOPIERO WTEDY JAK JUŻ DOBIEGNĄ DO GŁOWY/UMYSŁU.

DOBIEGNĘŁY, I JA PYTAM: JAKI JEST DYSTANS ?
krowa
PostWysłany: Czw 17:23, 28 Kwi 2011    Temat postu:

wykasowano
Kori
PostWysłany: Czw 15:54, 28 Kwi 2011    Temat postu:

A gdzie jest wszechświat?
krowa
PostWysłany: Czw 14:18, 28 Kwi 2011    Temat postu:

wykasowano
Kori
PostWysłany: Czw 9:38, 28 Kwi 2011    Temat postu:

...
Kori
PostWysłany: Czw 9:33, 28 Kwi 2011    Temat postu:

Cytat:
Zatem pisząc o dystansie i postrzeganiu, że nie powinien tego robić obserwator z tego układu a raczej jakiś mistyk, żądasz rzeczy niemożliwej
lub też w istocie chcesz obserwatora czy mistyka utożsamić z Bogiem.


Bóg to tylko historyczny konstrukt mentalno-jakiś tam.

Ja jestem Bogiem.
Ty też jesteś Bogiem, uświadom to sobie.
Bóg, budda, sranie w banie, krasnoludek, mr.pustka, JHWH, JA JESTEM, to jest opisanie tego samego, co jest wszędzie, co wszystko zapyla.
Chcę obserwatora utożsamić z Bogiem, i to robię. Wtedy obserwator jest obserwatorem, a nie strzępkiem napięć, mechanizmów ego obronnych i uwarunkowań, gdy jest Bougiem.



Piosenka:
http://www.youtube.com/watch?v=YCG2Fg3uTYg
Kori
PostWysłany: Czw 9:01, 28 Kwi 2011    Temat postu:

Remontujemy poprzednie uzewnętrznienia dobudowując nowych słów
wiersze. Wszystko co było dotąd, zostaje za nami, możemy się obejrzeć w tył, lecz zaraz patrzymy przed siebie, bo tu już wyrasta nowe, dzisiejsze.

o potrzebie dystansu

Autor : Kori
Trwałość materiału : nieokreślona


Tutaj początek, o, poniżej.

Barah:
Cytat:
Wskaż mi tego filozofa poza pudełkiem. Czym jest oprócz pudełka?


Odpowiedź : Nie wiem.

Cytat:
Weź coś na uspokojenie, bo z tego wszystkiego zaraz zaczniesz lewitować. Na liście brakuje Gandiego i JPII, Dalaj lamy i Alana Wattsa itd. Ale możesz sukcesywnie dorzucać nowe nazwiska, po wykładzie guru i kolejnym filmiku na YT. Toż powoływanie się na znane osobistości jest zawsze na plus.


Odpowiedź: : )

Za niedługo odpowiedź do słów krowy, a może, do krowy? Poniekąd tak, poniekąd nie, poniekąd.

____________________________________________________________

Dlaczego istnieje potrzeba dystansu?

Ta odpowiedź nie byłaby możliwa bez czynnika, którym jest oczytanie moich czytników (czytelników) i znajomość wielu naukowych pojęć jak i posługiwanie się i tworzenie przez nich obrazowań słownych opartych na nurcie ogólnie rozumianej współczesnej naukowości.

(Każde zdanie jest troszkę błędne i niedopracowane, troszkę pełni poetycką funkcję, trochię gardzi poprawnością skostniałości, na szczęście to przeszkadza tylko botom, których percepcja ponad zero-jedynkowym systemem jest czymś nieznanym i niebezpiecznym, sprowadzanym i wpasowywanym w schemat 0-1-0-0-0-1-0-1-0-1...taką już mają percepcję i nie ma tu miejsca na krytykę, obrażanie się czy emocje, czy tym bardziej nawracanie na siłę w imię prawdy.)

Dlaczego ta potrzeba jest?

Używamy tutaj słowa "filozof".

Filozof jest uwarunkowany.

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, to dotyczy stworzonek na całej planecie Ziemia i raczej wydaje się czymś oczywistym, że na innych planetach uwarunkowanie też jest naturalnym stanem życia.

Jednak, sprawa, która mnie porusza, to fakt, iż filozof w swoim uwarunkowaniu wypowiada się o rzeczach absolutnych, o prawdzie, o rzeczywistości, o egzystencji, o początku, o końcu, o tym, kim jest, albo o tym, że podmiotowości nie ma, albo o tym, że coś wie, a czegoś już nie...

(chcąc odpowiedzieć krówce jak najprędzej, bo mi tam widnieje jego wiadomość, a ja mam tak, że muszę mieć sprawy załatwione zanim)


DYSTANS, to słowo się już pojawiło.

http://sjp.pwn.pl/slownik/2555811/dystans :

Cytat:
(...)
5. «ostrożny, pozbawiony emocji stosunek do jakichś spraw»

oraz [url]krowa[/url]:

Cytat:
Dystans - to jest odległość od obserwatora do postrzeganego.



W naukowym mainstream istnieje takie podejście do obiektu obserwowanego, że należy mieć DYSTANS. Naukowiec nie ma uprzedzeń, bierze mikroskop, bada komórki rakowe, dzieli go ogromny dystans do obiektu obserwowanego, praktycznie ma wyjebane, nie będzie się złościł na te badane komórki, one nie będą wpływać na jego stosunek do obserwacji, ani na wynik analizy. Totalny chłód, o którym nawet nikt nie myśli. Gałka oczna patrzy na obiekt jak na wszystko inne, a nawet bardziej obiektywnie, bo taki obiekt pod lupą to nie zagrozi naukowcowi, nie zrani jego uczuć (no chyba, że jego żona umiera na raka, to może będzie wkurwiony na te komórki rakowe).

Huj z tym, liczy się metafora.



Gorzej z filozofem, bo ten wypowiada się o obiekcie obserwowanym, czyli o sobie samym, obserwuje i wyciąga wnioski na podstawie tej obserwacji siebie, pomijając potrzebę dystansu obserwatora do obiektu obserwowanego.





Filozof jest uwarunkowany od momentu urodzenia, a samo urodzenie jest uwarunkowane i tworzy uwarunkowania.

Świat Ziemi składa się z kilku kontynentów, różniących się klimatem tam panującym, dziedzicznością kulturową, tradycji, różnic w genach, w języku, religii, wychowaniu... => różnic w formowaniu percepcji rzeczywistości i filtrów umysłowych.
Mnóstwo alternatywnych rzeczywistości na raz, parę miliardów, bo każdy inaczej filtruje informacje z "zewnątrz" i z "wewnątrz".

Zmienność bodźców, nie tylko w jednym czasie w różnych miejscach, ale również ich zmienność historyczna.
Zmienność interpretacji bodźców, nie tylko w jednym czasie w różnych miejscach, ale również ich zmienność historyczna.

Sztandarowy przykład filtrów do kodowania danych to uwarunkowanie- identyfikacja z religią czy partią polityczną. Przykład debilnie prymitywnie uproszczony, bo nie daje odczuć ani procenta tych procesów, które tu się dzieją, i o których mowa. Mowa o procesach, a nie o poglądach. Procesy są, funkcjonują na całej planecie, podobnie jak na innych- a poglądów miliardy miliardów, tyle ile odczytań bodźców i możliwych kombinacji.


Owy filozof nie ma dystansu do swoich uwarunkowań, ponieważ podlega tym samym procesom i ich prawom, co wszyscy, i dopóki ich nie rozpozna wszystkich, dopóty podlega im jak ślepiec, którego przekonano, że jego wzrok jest ponadprzeciętnie dokładny, dlatego tak inaczej widzi.

Prawa i procesy dziejące się w czasoprzestrzeni całego kosmosu i jego planet są faktem.

Kto (lub co) identyfikuje się z nimi bądź ich produktami, traci dystans i pragmatycznie nimi jest, a będąc nimi wszelka obiektywność i "sensowność" wypowiadania się o bycie, o całości, rzeczywistości - znika.

Jeżeli ktoś mówi i jednocześnie ma to odbicie w jego filtrach percepcji, skojarzeń, mechanizmów, których obrazem są codziennie powtarzane myśli : jestem tylko pudełkiem, jestem tylko tymi przyczynami i tylko tymi skutkami ukutymi według tych praw (nie znam wszystkich przyczyn i skutków i wszystkich praw, ale te, które znam, pozwalają mi wypowiadać się na temat "rzeczywistości"), jestem katolikiem, jestem tylko zwierzęciem, jestem synem mojej matki, uczniem w liceum - nie jest daleko od prawdy, ba, "ma rację" - jest tym, z czym siebie identyfikuje, bo sam tą identyfikację ("mniej lub bardziej świadomie") stwarza. Można inaczej powiedzieć- ona się stwarza.

Mam najebane, i od tego nie ucieknę...
sam stwarzam ten stan...
się stwarza...
...


Cytat:
PostWysłany: Sob 20:04, 23 Kwi 2011 Temat postu:
Kori - mylisz się na 100%.

Dystans - to jest odległość od obserwatora do postrzeganego.


Pytania od :




Jaki jest dystans filozofa do postrzeganych przez niego bodźców i ich filtracji i interpretacji w nim samym?

Jaki jest dystans filozofa do jego przeżyć, jego zmysłów?

Gdzie jest ulokowany filozof?

Gdzie jest ulokowany obiekt obserwowany?

Gdzie są ulokowane wnioski?

Jaki jest dystans filozofa do swojej samoobserwacji i dostrzeganych wniosków z niej?

Jaki jest dystans filozofa do uwarunkowań historyczno-genetyczno-fizjologiczno-ewolucyjno-memetycznych w nim samym i do "narzędzi", którymi się posługuje w omawianej obserwacji?

Pytania za 100 punktów.

Nie.

Pula wzrasta do jednego miliona.
Karatów.

Czy ktoś zna tę jedną jedyną odpowiedź?

???
??
?

Odpowiedź misia gogo:



Dystans ten wynosi 0.

O BOŻE! TYLKO NIE TO!

JAK JA TERAZ PÓJDĘ DO SPOWIEDZI?!

Naukowcu, poobserwuj samego siebie.

Siebie? Ja?

Czy ty jesteś głupia? Komórki rakowe pod mikroskopem mają wypowiadać się obiektywnie o sobie samych i przekonać jeszcze do tego naukowca? Że nie chcą mu wcale wejść do gardła, do krwinek czerwonych, zamieszkać wśród deszczu nerwów i osocza?

Konglomerat uwarunkowań, potrzeb i pragnień, ma obserwować siebie i wypowiedzieć się "obiektywnie" o sobie przed samymi sobą i innymi? I jeszcze mówić o rzeczywistości jakiejś absolutnej?

Kochasiu, sam to zauważyłeś, dystans wynosi 0.
Filozofie, jesteś uwarunkowaniami.
Jak w takim razie się do ciebie zwracać, w liczbie mnogiej?
Barah/konto usunięte
PostWysłany: Nie 18:04, 24 Kwi 2011    Temat postu:

Cytat:
Każdy filozof to człowiek siedzący w swoim pudełku i z niego patrzący na obiektywny świat i prawa nim rządzące.
Każdy filozof miał choć trochę inne pudełko. Nigdy nie było filozofów, którzy siedzieliby w tym samym pudełku.
Każdy filozof tworzył swoje pudełko i z jego okienka oceniał pudełka innych.

Wskaż mi tego filozofa poza pudełkiem. Czym jest oprócz pudełka? :oops:
Cytat:
Przykłady takich uwolnionych osób to tzw. mistycy, przebudzeni, buddowie, oświeceni, uwolnieni, różnie się nazywa. Na przykład Jezus (wielbiony jako syn Boga w Niebie- co pewnie jest prawdą, ale nie w dosłownym znaczeniu tego stwierdzenia), Osho, Mooji, Anthony de Mello, Budda Siakjamuni, Eckhart Tolle, Burt Harding, Święta Teresa z Ávili, Jiddu Krishnamurti.

Weź coś na uspokojenie, bo z tego wszystkiego zaraz zaczniesz lewitować. Na liście brakuje Gandiego i JPII, Dalaj lamy i Alana Wattsa itd. Ale możesz sukcesywnie dorzucać nowe nazwiska, po wykładzie guru i kolejnym filmiku na YT. Toż powoływanie się na znane osobistości jest zawsze na plus.
Kori
PostWysłany: Nie 17:36, 24 Kwi 2011    Temat postu:

...
krowa
PostWysłany: Sob 19:34, 23 Kwi 2011    Temat postu:

wykasowano
belvedere/konto usunięte
PostWysłany: Sob 19:26, 23 Kwi 2011    Temat postu:

I wywołał Pan Panie Kori wilka z lasu, oto Pan Krowa jest przykładem właśnie takiej uwolnionej osoby, a gdyby chciał Pan obejrzeć więcej takich osób, to przejdź się Pan obok jakiego osiedlowego sklepu. Tam spotka Pan przebudzonych mistyków, od których dowie się Pan, że komuna pozbawiła ich pracy i uczyniła bezdomnymi. Musi Pan przyznać, że takie twierdzenia są wynikiem wiedzy niedającej się ująć w żaden szablon, co świadczy o absolutnej wolności od lokalnych, a nawet planetarnych uwarunkowań.

PS. O trójkątnym widzeniu też Pan usłyszy, choć najczęściej spotykane jest tam widzenie tylko podwójne.
krowa
PostWysłany: Sob 19:04, 23 Kwi 2011    Temat postu:

wykasowano
krowa
PostWysłany: Sob 19:00, 23 Kwi 2011    Temat postu:

wykasowano
Kori
PostWysłany: Sob 12:21, 23 Kwi 2011    Temat postu: Prawo dystansu

obserwator powinien być poza układem i jego prawami, w którym znajduje się obiekt obserwowany, jeżeli chce, by jego obserwacja i wnioski z niej, były obiektywne,a nie tylko mieszanką subiektywizmu z faktami.

dlatego filozofowie przez parę tysięcy lat poszukują czegoś absolutnego i pewnego, a kończą w dogmatach, "zdroworozsądkowych założeniach", teoriach, które polerują i rozbudowują jakby nie zauważając, że do niczego ich nie doprowadziły, te architektoniczne konstrukcje zbudowane i oparte jedynie na myślach.

Kot nie będzie miał obiektywnego zdania o psie, filozof nie wypowie się obiektywnie o innych i o sobie przed samym sobą, bo też musi, zgodnie z dyrektywami natury i konkretnymi mechanizmami adaptacyjnymi (w tym wzorcami myślenia), prawami zapewniającymi utrzymanie psychicznej konstytucji, zapewnić przetrwanie sobie i swoim przemyśleniom, swoim interpretacją bodźców, które przyjął jako swoje.

Historia filozofii to dzieje procesów myślowych ludzi, którzy pływali w odmętach swojej samoregulacji ogrodzonej ograniczeniami swoich lokalnych i planetarnych uwarunkowań, wyznaczonej prawami określonego przystosowania i różnie wykształconych mechanizmów obronnych.

Filozofie nie są żadną świętą krową, tak samo jak religie. Wszystko i każdy podlega kosmologicznym, a potem planetarnym procesom i prawom, a potem społecznym procesom, a potem biologicznym i fizycznym procesom obowiązującymi w skali wszechświata i codziennego toczenia myśli w głowie. Wszystko im podlega i jest ich obrazem, wynikiem. Stąd wzorce odczuwania, myślenia o świecie, itd., są z góry programowane.

Filozofowie to ludzie, którzy zbudowali sobie więzienia jako budulca używając myśli, ignorując przy tym wpływ wszystkich uwarunkowań i praw na wynik swoich dociekań.
Każdy filozof to człowiek siedzący w swoim pudełku i z niego patrzący na obiektywny świat i prawa nim rządzące.
Każdy filozof miał choć trochę inne pudełko. Nigdy nie było filozofów, którzy siedzieliby w tym samym pudełku.
Każdy filozof tworzył swoje pudełko i z jego okienka oceniał pudełka innych.

Oczywiście filozof to nie jakaś odmiana człowieka, każdy podlega tym prawom zapudełkowania siebie, każdy, kto do tych ziemskich mechanizmów uwarunkowań się nie zdystansuje i nie uwolni spod ich uścisku.

Przykłady takich uwolnionych osób to tzw. mistycy, przebudzeni, buddowie, oświeceni, uwolnieni, różnie się nazywa. Na przykład Jezus (wielbiony jako syn Boga w Niebie- co pewnie jest prawdą, ale nie w dosłownym znaczeniu tego stwierdzenia), Osho, Mooji, Anthony de Mello, Budda Siakjamuni, Eckhart Tolle, Burt Harding, Święta Teresa z Ávili, Jiddu Krishnamurti.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group