monitor/konto_usuniete
Usunięcie na własną prośbę
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 656
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
|
Wysłany: Pon 7:30, 17 Lis 2008 Temat postu: "zagadki ewolucji" |
|
|
[link widoczny dla zalogowanych]
Ten Szymborski to rozumny człek,już od dawna czytajac jego teksty zastanawiam się dlaczego dalej wierzy w ewolucję. Poniższy cytat daje do myślenia:
"Autor tekstu: Krzysztof Szymborski; Oryginał: [link widoczny dla zalogowanych]
Biologia molekularna to rzeczywiście wspaniała domena (nie)wiedzy, bodaj czy nie najbardziej dwudziestowieczna ze wszystkich nauk. Jej przedstawiciel, Roy J. Britten („E.n." — „Źródła zmian w ewolucji"), także wierzy w ewolucję i wyznanie tej wiary czyni w jeszcze dramatyczniejszej formie:
„Wiemy, że ewolucja działa! Jednakże nie wiemy prawie nic o tym, jak działa....Autor tekstu: Krzysztof Szymborski; Oryginał: [link widoczny dla zalogowanych]
Wystarczy to, by podtrzymać i ugruntować wiarę w ewolucję, nie wystarczy jednak, by wyjaśnić jej mechanizm. Przechodząc bowiem do szczegółów uczeni zaczynają się już czuć mniej pewnie....."
Czy dalej myślicie,że KK sobie wymyślił śmiałe stwierdzenie,że nie jest znany zaden przekonujący mechanizm, który miałby powodować ewolucję,że jest to hipoteza oparta na myśleniu zyczeniowym nie ustaleniach naukowych?
A to:
"Autor tekstu: Krzysztof Szymborski; Oryginał: [link widoczny dla zalogowanych]
Czy rzeczywiście źródłem zmian ewolucyjnych są mutacje? A przynajmniej, czy tylko mutacje? By problem ten w ogóle rozważyć, musimy zejść na poziom molekularny i zastanowić się krótko nad tym co dziś wiemy o informacji genetycznej i sposobie jej wykorzystania. Współcześnie panuje następujące mniej więcej przekonanie: każda komórka organizmu zawiera ten sam zestaw cząsteczek DNA, w których zakodowana jest cała informacja dotycząca danego gatunku. Informacja ta podzielona jest na geny i jedynie część z nich jest w każdej komórce efektywnie wykorzystana do syntezy odpowiednich cząsteczek białkowych (takie „uruchomienie" genu nazywa się fachowo jego ekspresją). Sam mechanizm syntezy białka został już dość dobrze poznany, natomiast nie wiemy prawie nic o systemie kontroli ekspresji genów, decydującym o „specjalizacji" komórki."
Czy myliłem się pisząc do Trzeciaka (w dyskusjach na pl.sci.biologia),że nie mozna sobie nawet wyobrazić mechanizmu, który spowodował ewolucję różnicowania się komórek,kiedy powstawał pierwszy hipotetyczny przodek współczesnych organizmów wielokomórkowych?
A dla naszego doktora wszystko jest takie proste i oczywiste, przynajmnie3j (co jest w stylu ewolucjonistów) usiłuje stworzyć takie wrażenie...
Artykuł Szymborskiego jest dosyć starej daty,ale co się tak naprawdę od tamtej pory zmieniło w biologii ewolucyjnej oprócz tego,że stare interpretacje poszły dolamusa (jak ta o dwuprocentowych róznicach genetycznych popmiedzy człowiekiem i szympansem),a za to pojawiły się dodatkowe tajemnice?
"
|
|