Mirosław Galczak
Bloger na Kretowisku
Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów
Skąd: stoliy księstwa Gryfitów Płeć: Mężczyzna
|
Wysłany: Czw 11:58, 15 Sty 2015 Temat postu: List II otwarty |
|
|
Szanowny Panie Prezydencie!
W dniu 25 października 2014 roku opublikowałem na tym Logu list otwarty do Pana na temat mylnej, nie prawdziwej interpretacji historii polskiej w latach 1939 – 1989 uprawianej przez Pana jak i Pańską Kancelarię.
Zdziwienie moje potęguje fakt , że Pan mający wyższe wykształcenie historyczne, jak również Pana Minister profesor historii nie wykazujecie bez stronności ideologicznej w komentowaniu już historycznych wydarzeń.
Cyceron (106 – 43 p.n.e.), którego sentencji nie można podważać, powiedział , że :
1. „Historia jest nauczycielka życia, świadkiem życia i prawdy”.
2. „Historyk nie powinien pisać fałszu , ani nie powinien bać się pisania prawdy”
Czy uważacie Państwo, że jest to uczciwe zaciemnianie prawdziwego obrazu ludziom starszym, którzy w tamtym okresie żyli , uczyli się i pracowali ?
Czy uważacie , że jest to pedagogiczne zakłamywanie tych wydarzeń młodzieży, której Dziadkowie przedstawiają ten okres absolutnie inaczej jak Wy Przywódcy Narodu.
W dniu dzisiejszym na uroczystym spotkaniu Pan Panie Prezydencie przywołał termin XXV – lecia objęcia przez Was władzy używając fałszywego określenie „odzyskania wolności”.
Brak wolności, czyli:
„Okupacja wojenna (łac. occupatio bellica) – czasowe zajęcie przez siły zbrojne państwa prowadzącegowojnę całości lub części terytorium państwa nieprzyjacielskiego i wprowadzenie tam swojej władzy.
Zasady okupacji wojskowej rozstrzyga w prawie międzynarodowym Konwencja haska IV (1907) (Dział IIIO władzy wojennej na terytorium państwa nieprzyjacielskiego) „
A może ?
„”Debelacja (łac. debellatio, „zawojowanie”) – całkowite zajęcie terytorium państwa i przejęcie kontroli nad nim; pozbawienie dotychczasowegosuwerena władzy zwierzchniej.”
Czym wiec są podobne są w/w definicje do do poniższego wydarzenia ?
„Okupacja niemiecka ziem polskich 1939–1945[1] – system policyjno-wojskowej[2] administracjiniemieckiej wprowadzony na terytorium państwowym Rzeczypospolitej Polskiej, zajętym w wyniku agresji zbrojnej przeciwko Polsce podjętej przez III Rzeszę w dniu 1 września 1939 „
Aby nie było wątpliwości co do treści tych definicji to są one pobrane z Gogli należy więc przyjąć, że są one prawidłowe.
Trzeba również pamiętać, że trzej starsi panowie: Roosevelt, Churchill i Stalin spotkali się najpierw w Teheranie a następnie w Jałcie gdzie:
>zawarli koalicję
>ustalili system organizacyjny po zakończeniu II wojny światowej.
>podzielili się strefami wpływów.
Miedzy innymi (nie informując Rządu Polskiego urzędującego w Londynie) podporządkowano Polskę do strefy wpływów Związku Radzieckiego, oraz ustalając granice naszego Kraju.
Przyjmując, ze w latach 1944 – 1989 roku byliśmy okupowani to prawdopodobnie wszyscy Państwo byli kolaborantami. Przykro mi ale muszę uzasadnić prezentowana tu moją Tezę. Przywołam osobę ogólnie znaną..
„ Okupant”umożliwił tej osobie ukończenie wyższych studiów a nawet uzyskania tytułu profesora i podjecie pracy na tej Uczelni. Był on również aż do „wyprowadzenia sztandaru” kolaboranckiej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i uczestniczył w Jej ostatnim Zjeździe.
Tak się się dziwnie i śmiesznie składa, że łączy nas praca dla Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i przynależność do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej . Dizieli nas to, że ja się tej pracy i przynależności partyjnej nie wstydzę, a przeciwnie jestem z tego powodu dumny a ten Pan się tego wstydzi i ten fakt ukrywa.
Panie Prezydencie czy nie uważa Pan, że tego rodzaju polityka historyczna nie łaczy a właśnie dzieli społeczeństwo polskie.
Pozwoli Pan Panie Prezydencie, że na zakończenie przywołam kilka z wielu sentencji wzorca dla częsci naszych polityków
„Polityka to nie zabawa, to całkiem dochodowy interes”.
„By osiągnąć sukces w polityce, trzeba nieraz postępować wbrew wszystkim zasadom”..
„Dobry polityk musi umieć przewidzieć, co będzie działo się za rok, i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie stało się tak jak powiedział „. .
Z wyrazami szacunku
(-) Mirosław Galczak
|
|